Cool fotky, ktoré dostanú každého?

Kategórie
 
 
 
 
 

Cool fotky, ktoré dostanú každého?

Cool fotky, ktoré dostanú každého? Urobte si sexy selfie zo správneho uhla!

Odkiaľ vlastne prišiel pojem selfie? Samozrejme, z Ameriky. Slovník hovorí, že ide o fotku, na ktorej vyfotografujete samých seba, napríklad pomocou smartfónu. Presne tak. Dnes je skutočne jednoduché odfotiť samého seba, stačí vám k tomu mobil a dobrý filter či uhol pohľadu. Aké sú tie najcoolovejšie fotky, na ktorých vyniknú vaše prednosti a negatíva zaniknú? 

Buďte hravá a flirtujte! Vaša fotografia tak môže zaujať oveľa väčšie množstvo ľudí, než ste si mysleli. Veľké oči, našpúlené pery či vyplazený jazyk- to všetko sú hravé a tak trochu rebelské gestá, ktoré sa dnes nosia. Výhoda selfie je aj v tom, že si sama vyberiete uhol a profil, z ktorého vyzeráte najlepšie. Mnoho blogeriek napríklad nakloní hlavu na bok, čím sa vytvorí tak trochu naivný, dievčenský look. Nezabúdajte aj na úsmev, na fotke by ste sa mali aspoň jemne usmievať.  Mračenie nie je v kurze. 

Pri robení selfie sa fantázií medze nekladú. Rozhodne nezabúdajte na správny outfit. Nedávno sme priniesli článok o zvieracích motívoch, ktoré budú túto jeseň v kurze. Zebrové šaty, ktoré nájdete v našom eshope TENZEBRA sú rozhodne tou správnou voľbou. Vďaka nim budete vyzerať na vašej selfie sexy a zvodne. Veľmi populárne sú aj tričká s nápisom. Napríklad tričko s nápisom Good, Queen či Guilty, dokáže vyjadriť váš aktuálny pocit a stav. Pokiaľ chcete zažiariť, správnou voľbou je určite tričko s nápisom Queen

Nestraťte sa vo svete mnohých filtrov, ktoré dnes ponúkajú všetky sociálne siete. Facebook, Instagram či Snapchat dávajú na výber z mnohých cool filtrov, najviac v kurze sú zvieracie motívy, okuliare, pehy či veľké oči. Pre tie z nás, ktorým príroda nenadelila veľké očká, je tento filter ako stvorený. K nemu už tradične patrí zmenený hlas, ktorý pripomína milého malého človiečika a tak tročku aj chipmunka. Vďaka nemu budete neodolateľná a veľmi cute (zlatá J). Dobre mienená rada však mieri k tým z vás, ktoré filtre používajú príliš často. Lepšou voľbou je fotky upraviť v postprocese, vytiahnuť jas či kontrast, prípadne zmeniť farebné tóny. Boom zvieracích filtrov s peknými psími uškami je síce fajn, no nikto sa nevydrží pozerať na pravidelný prísun fotiek v tomto motíve. Ak sa chcete stať influencerkami, mali by ste dbať na vyváženosť. Menej je niekedy viac. 

Pýtate sa, ktorý uhol je najzradnejší? Vedzte, že ak sa fotíte zospodu, musíte si fotoaparát nastavovať dlhšie. Určite nechcete mať dvojitú bradu. Tento štýl fotenia sa hodí pre dámy, ktoré majú hranatejšie tváre či výrazné lícne kosti. Pokiaľ máte oválnu tvár, fotenie zospodu neodporúčame. Mohla by vyzerať jednoliato a nechcene aj tak trochu tučne. Dobrým prvkom sú aj našpúlené či plné pery, no pozor! V poslednej dobe sa rozšírili tzv. pusátka (fulllips) nástroje, pomocou ktorých dosiahnete veľký objem pier. Nič sa nemá preháňať, nechcete predsa vyzerať ako kačička J. Sexy sú aj zahalené časti tváre, vytvárajú dojem mystickosti a záhadnosti. Pozor však na prehodené vlasy. Ak vaše vlasy naschvál pri selfie zakrývajú časť tváre, v hľadáčiku by sa mala nachádzať iba vaša tvár. Hornú časť hlavy by ste nemali ukazovať, pretože prehodené vlasy sú navrchu strapaté a nekontrolovateľné. Obzvlášť, ak ste kučeravá, viete o čom hovorím. Pri selfie sa tiež vždy postavte pred veľké presvetlené okno, alebo sa foťte priamo v exteriéri. Tmavé svetelné podmienky vykúzlia akurát tak kruhy pod očami a ďalšie škaredé veci. 

Na záver ešte jedna malá rada. Ten, kto vynašiel selfie stick, bol génius. Ak chcete selfie s originálnym pozadím (napríklad na svojich cestách po exotických krajinách), neváhajte siahnuť po tejto vymoženosti. Vďaka selfie stick nebudete musieť viac prosiť cudzích ľudí či turistov o fotografiu.

Zdroj foto: Pinterest

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia